ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ

ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ

Γ΄ ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΑ 5 ΠΑΙΔΙΩΝ

ΩΡΑΡΙΟ

1. Μετά από παρατήρηση της μικτής ομάδας παιδιών έξω από το Σούπερ Μάρκετ, σε σύνολο 98 πελατών τις συγκεκριμένες ώρες πήραν τα' ακόλουθα αποτελέσματα:

· Από τις 9 - 11 π.μ. επισκέφθηκαν το Σ.Μ. 33 πελάτες.
· Από τις 11 - 13 π.μ. επισκέφθηκαν το Σ.Μ. 19 πελάτες.
· Από τις 17 - 19 μ.μ. επισκέφθηκαν το Σ.Μ. 15 πελάτες.
· Από τις 19 - 21 μ.μ. επισκέφθηκαν το Σ.Μ. 31 πελάτες.

Σημείωση: Από τα παραπάνω αποτελέσματα, φαίνεται ότι οι πελάτες επισκέπτονται το Σούπερ Μάρκετ, συνήθως νωρίς το πρωί ή αργά το απόγευμα.

Γραφική παράσταση επισκεπτών του Σ.Μ.
2. Τα παιδιά στη συνέχεια, αφού μπήκαν στο Σούπερ Μάρκετ, ρώτησαν τον καταστηματάρχη, ποιες είναι οι ώρες αιχμής και πήραν τις ακόλουθες απαντήσεις.

· Από τις 9 π.μ. μέχρι τις 9.30 π.μ. παρατηρείται μεγάλη κίνηση στο Σούπερ Μάρκετ, από άνδρες, γυναίκες και παιδιά, με προτίμηση στα είδη: ψωμί, γάλα, καφές.

· Από τις ώρες 10π.μ. έως 10.45 π.μ., η κίνηση είναι αυξημένη πάλι και κυρίως το Σούπερ Μάρκετ επισκέπτονται γυναίκες, που ψωνίζουν είδη καθαριότητας.

· Από τις ώρες 12.30 μ.μ. έως τις 13.30 μ.μ., η κίνηση στο Σούπερ Μάρκετ συνεχίζεται κυρίως από άνδρες.

· Το απόγευμα από τις 5 μ.μ. έως και τις 7μ.μ., η κίνηση είναι υποτονική.

· Από τις 7.30 μ.μ. έως τις 9.00μ.μ., παρατηρείται μεγάλη κίνηση στο Σούπερ Μάρκετ, από άνδρες, γυναίκες και παιδιά.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ: Σύμφωνα με τα λεγόμενα του καταστηματάρχη, τα δεδομένα αυτά δεν ισχύουν για τις πρωινές ώρες της Δευτέρας, επειδή στο χωριό, λειτουργεί Λαϊκή Αγορά.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ  ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ