ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ

Δ΄ ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΑ 5 ΠΑΙΔΙΩΝ

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗ

1. Από που πού προμηθεύεστε τα προϊόντα;

· Η προμήθεια των προϊόντων γίνεται, κατά 60% από τον προμηθευτικό συνεταιρισμό "ΑΡΙΣΤΑ", γιατί το συγκεκριμένο Σούπερ Μάρκετ είναι μέλος αυτού του συνεταιρισμού. Τα υπόλοιπο 40% το προμηθεύεται από διάφορους αντιπροσώπους των εταιριών.

2. Με ποια μεταφορικά μέσα έρχονται τα προϊόντα;

· Η μεταφορά των προϊόντων, για τα ευπαθή προϊόντα γίνεται με απλά φορτηγά, για τα ευπαθή προϊόντα γίνεται με φορτηγά - ψυγεία (γαλακτομικά και αλλαντικά) και για τα κατεψυγμένα με φορτηγά - καταψύκτες.

3. Επισκέπτεστε ο ίδιος σας τον προμηθευτή ή ο ίδιος έρχεται σε σας;

· Πάντα οι προμηθευτές επισκέπτονται το Σούπερ Μάρκετ, για να πουλήσουν τα προϊόντα τους και για να ενημερώσουν για τυχόν καινούργια προϊόντα.

4. Με ποια κριτήρια επιλέγετε τα προϊόντα; (προσφορά-ποιότητα- συσκευασία-οικολογικά).

· Τα βασικά και επώνυμα προϊόντα τα τοποθετούν στο Σούπερ Μάρκετ χωρίς περιορισμούς (π.χ. γάλα ΝΟΥΝΟΥ).
Τα καινούργια προϊόντα, ανάλογα με την τιμή και την ποιότητα.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ  ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ